Coronayı yenen vali 3 aydır makamına girmiyor

 Coronayı yenen vali 3 aydır makamına girmiyor

Aylardır tüm kabul ve toplantılarını gerçekleştirdiği Erzurum Valiliği’nin bahçesinde toplanan ‘İl Pandemi Kurulu’nda konuşan Vali Memiş, vatandaşlardan en kısa müddette aşılarını yaptırmalarını istedi.

Covid-19’a karşı en güçlü silahın aşı olduğunu belirten Memiş, “Bu virüse karşı en güçlü silah aşıdır. Aşı sırası gelen vatandaşlarımız en kısa müddette aşılarını yaptırsınlar” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

”BU VİRÜS BİR RUS RULETİ GİBİ”

Erzurum’un Türkiye’nin en değerli kavşaklarından biri üzerinde konseyi bir kent olduğu için çok fazla insan sirkülasyonu yaşandığını da anlatan Memiş, şöyle konuştu:

* ‘İnsanlar hava kurallarından ötürü uzun mühlet kapalı ortamlarda kaldı. Bakanlıklarımızın göndermiş olduğu genelge kapsamında uygulamalarımız başından beri devam ediyor. Bu mevzuyu ihmal etmedik ve hiç rehavet içinde olmadık. Hakikaten bu virüs öldürücü bir virüs. Kimi insanların hayatını kaybetmesine yol açıyor.

* Gencecik insanlarımız hayatını kaybetti. Ben de yakalandım ve hiç hafif atlatmadım. Yüzde 30’luk bir küme da var ki şanslı bir küme, yani onlara da hiçbir şey yapmıyor bu virüs, onu da görüyoruz. Bu virüs bir Rus ruleti üzere, buna güvenerek maske, uzaklık ve temizlikten ödün vermesin. Asla aşılarını ihmal etmesin.

Vali Memiş’in ‘Bahçe Makam’da ağırladığı son konukları ise Ardahan Valisi Hüseyin Öner ile Kars Valisi İlker Öksüz oldu.

Yorum Yap