Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Yeni atamalar yapıldı

 Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Yeni atamalar yapıldı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla, Almanya Federal Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Protokol Genel Müdürü Ahmet Başar Şen atandı.

Kararda, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına Dr. Ali Osman Akalan’ın, Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreter Yardımcılığına Serhat Gök’ün, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Sezgin Demircioğlu’un, Kültür ve Turizm Bakanlığı İşçi Genel Müdür Yardımcılığına Erdal Aydın’ın atandığı belirtildi. Atamaların, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü hususları mucibince yapıldığı aktarıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SIHHAT BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda Sıhhat Bakanlığı Strateji Geliştirme Lideri Abdulvahit Sözüer’in misyondan alındığı ve Sözüer’in yerine Engin Karabaş’ın atandığı kaydedildi. Kararın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü hususları gereği verildiği bildirildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi üyeliğine ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü hususları gereği ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnemisinin 700’üncü unsuru yeterince Dursun Topaloğlu ve Adnan Er atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişliklerine de 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü hususları mucibince Ömer Faruk Koç, Hamza Sayan, Oktay Altın ve Eren Seçilmiş atandı.

Kararda, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü unsurları mucibince, Güneydoğu Anadaolu Projesi Bölge Kalınma Yönetimi Lider Yardımcılığına Nusret Mutlu’nun, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Lider Yardımcılığına ise Murat Karakoyunlu’nun atandığı kaydedildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü İdare Şurası Üyeliğine 233 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 8’inci unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü hususları yeterince Yener Yıldırım atandı.

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE ÜNİVERSİTESİ DENETLEME ŞURASI ÜYELİĞİNE RAHMİ ER ATANDI

Cumhurbaşkanlığı Kararında, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Heyeti Üyeliğine, Prof. Dr. Rahmi Er’in atandığı aktarıldı. Yapılan atamanın, 6339 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan Türkiye Cumhuriyeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Ortasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin İşleyiş Asıllarına Dair Anlaşma’nın 7’nci hususu ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Tüzüğü’nün 6’ncı unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü hususları gereği yapıldığı belirtildi. (DHA)

Yorum Yap