Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lisanı sürçtü

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lisanı sürçtü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

TOPLUMSAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Konuşması sırasında Suriye konusuna da değinen Erdoğan’ın lisanı sürçtü, “Gerek terör örgütleriyle uğraşımızda, gerekse Suriye’yi istikrarsızlaştırma gayretlerimizde milletlerarası toplumdan beklediğimiz takviyesi alamadık” sözlerini kullandı.

“4 MİLYONA YAKIN SURİYELİ KARDEŞİMİZİ KONUK EDİYORUZ”

Erdoğan’ın Suriye konusuna ait açıklaması şu halde:

* Komşumuz Suriye’de, halkın iradesini yansıtacak bir siyasi tahlilin bulunması için var gücümüzle çalıştık. Yaklaşık 10 yıldır, 4 milyona yakın Suriyeli kardeşimizi ülkemizde konuk ediyoruz.

* Sonumuzun çabucak ötesinde güç kaidelerde hayata tutunmaya çalışan 5 milyonu aşkın mazluma da yardım elini uzatıyoruz. Suriye’de faaliyet gösteren PKK, PYD, YPG ve DEAŞ üzere terör örgütlerine karşı alanda varlık gösteren birinci ülke biz olduk.

“430 BİN SURİYELİ TOPRAKLARINA DÖNDÜ”

* Suriye’nin, yabancı terörist savaşçılar için bir eğitim ve barınma kampına dönüşmesine müsaade etmedik. DEAŞ’ın Suriye’deki varlığına büyük ölçüde son vererek, ülkemizle birlikte Avrupa ve dünyanın güvenliğine de katkı sağladık.

* Şu an itibariyle DEAŞ’ın 4 bin 500 mensubunu etkisiz hale getirdik. Bugüne kadar 430 bin Suriyelinin inançlı ve istekli halde topraklarına dönüşünü biz temin ettik

“BEKLEDİĞİMİZ TAKVİYESİ ALAMADIK…”

* Gerek terör örgütleriyle gayretimizde, gerekse Suriye’yi istikrarsızlaştırma gayretlerimizde memleketler arası toplumdan beklediğimiz dayanağı alamadık.

Yorum Yap