Endonezya’da günlük olay sayısında yeni rekor

 Endonezya’da günlük olay sayısında yeni rekor

Corona virüsü (Covid-19) dünya genelinde yayılmaya devam ederken, ülkede son 24 saatte kaydedilen 20 bin 574 hadise ile bir kere daha rekor düzeye ulaşıldı.

Toplam olay sayısı 2 milyon 33 bin 421’e yükselirken, corona virüsünden kaynaklanan can kabı ise 55 bin 594 oldu. Corona virüsünden uygunlaşan hadise sayısı 1 milyon 817 bin 303 olarak açıklandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

BİR AKTİVİST MAHPUS CEZASI ALDI

Ülkede corona virüsü hadiselerinde artış yaşanmaya devam ederken, Endonezyalı bir aktivist ve dini önder Rizieq Shihab COVID-19 testinin sonuçlarını değiştirdiği için 4 yıl daha mahpus cezası aldı.

Endonezya İslami Defender Cephesi’nde (FPI) bir üye olan ve 13 Aralık’tan beri tutuklu halinde bulunan Shihab’ın davasında bugün mahkemede sonuçlandı. Mahkeme, Shihab’ı aldatıcı bilgilerin yaymasıyla suçladı.

Shihab’ın corona virüsü testini müspet çıkmasına karşın negatif bir sonuç göstererek binlerce kişinin katıldığı çeşitli etkinliklere katılarak halkı riske attığı öğrenildi. Shihab, Mayıs ayında corona virüsü kurallarına ihlal için 8 ay mahpus cezası almıştı.

Yorum Yap