Erdoğan: Öğretmen açığı yok, alacağımız kadar aldık

 Erdoğan: Öğretmen açığı yok, alacağımız kadar aldık

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, dün imali tamamlanan projelerin açılış merasimine katılmak için gittiği Hatay’da, ataması yapılmayan öğretmenlerle de görüştü.

ERDOĞAN: HİÇBİR DEVİRDE ALINMADIĞI KADAR ALDIK

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Atanamayan öğretmenlerin, Erdoğan’ın yanına gelip, “Atama yapın lütfen” demesi ve 40 bin ek atamayı hatırlatması karşısında, Erdoğan’ın “Hiçbir devirde alınmadığı kadar aldık” cevabını verdiği anların görüntüsü ise toplumsal medyada gündem oldu.

“VİCDAN SAHİBİ OLAN HERKES, ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SESİNİ DUYAR”

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın Ankara’daki merkez binasının önünden seslenen CHP’li Kaya ise, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da, ataması yapılmayan öğretmenlerle yaptığı görüşmede ‘Öğretmen gereksinimimiz yok. Ek atama yapmayacağız’ buyurmuşlar. Oturduğun saraydan öğretmen muhtaçlığı olmadığını zannediyorsun. Ulusal Eğitim Bakanlığı, ’97 bin öğretmene muhtaçlığımız var’ diyor. Sayıştay, ‘138 bin öğretmene muhtaçlığımız var’ diyor. Biraz el insaf. Vicdan sahibi olan herkes, atanmayan 700 bin öğretmenin sesini duyar” açıklamasında bulundu.

“BU AYIBIN 10 KAT FAZLASINI İŞLİYORSUNUZ”

Atanamayan öğretmenlerin ek 40 bin atama talepleri olduğunu söyleyen Kaya, “20 bin atama yapacağınızı söylediniz. 40 bin daha 60 bin yapar. Bu Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın talebine bile yetmiyor. Sayıştay’ın 138 bin tespitine de yetmiyor. Öğretmen açığı var fakat senin okullardan, öğretmenlerden ve öğrencilerden haberin yok. 2002 yılında söylediğin kelamı bir defa daha hatırlatıyorum: ‘72 bin atanmayan öğretmen var. Bu, devlet için ayıp’ demiştin. Artık bu ayıbın 10 kat fazlasını işliyorsunuz. Kâfi artık. Atanmayan öğretmenlerin çığlığını duyun” davetine bulundu.

“KATARLILAR İÇİN GÖSTERDİĞİNİZ HASSASLIĞI ÜLKEMİZİN GENÇLERİNE GÖSTERSENİZ…”

Kaya, bakanlığın önünden yaptığı açıklamanın görüntüsünü toplumsal medya hesabından, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Katarlı gençler için gösterdiğiniz hassaslığı ülkemizin genç öğretmenlerine gösterseniz; ‘Sayıştay’ın 138 bin öğretmen açığı var’ demesine kulak tıkayarak, Hatay’da atanmayan öğretmenlere, ‘öğretmen açığımız yok’ demezdiniz” notu ile paylaştı.

Yorum Yap