Evvel kriz ve isyan sonra keyifli son

 Evvel kriz ve isyan sonra keyifli son

2020-21 dönemine damga vuran Beşiktaş’ta bu başarıda büyük hisse sahibi olan Sergen Yalçın, siyah-beyazlılarda 24 saat içinde büyük hareketliliğe imza attı. 21 Haziran gecesinde ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen’in kamuoyuna Sergen Yalçın’ın “Yoruldum artık, Beşiktaş’ta devam etmeyeceğim” kelamları bomba üzere düştü. Dün sabahın birinci saatlerinde Yalçın’ın vazifesi bırakacağı tarafında izlenimler güçlü bir formda ortaya çıktı. Başarılı teknik adam, kendisine karşı samimiyetsiz davranıldığını ve ilgisizlikten ötürü şikayetçi olduğunu belirtip çalışmayacağını iletti. Lider Çebi, Sergen Yalçın’ı arayıp Emre Kocadağ’ın meskenine davet etti. Dev dorukta başarılı hocanın talepleri kabul edildi ve “Yola devam” kararı çıktı. İşte başından beri Sergen Yalçın ve idare ortasında yaşanan siyah-beyaz sinema öyküsü:

YÖNETİCİLER SIRTINI DÖNDÜ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

19 MAYIS’TA Vodafone Park’ta yapılan şampiyonluk kutlamasında Sergen Yalçın ile kimi yöneticiler ortasındaki gerginliğin fitili ateşlendi. İsmi anons edildiğinde sahneye yanlışsız ilerleyen Yalçın, Lider Çebi’yle tokalaştıktan sonra Erdal Torunoğulları ile Mesut Urgancılar’ın sırtını dönmesi objektiflere yansımıştı. Bu durumdan ötürü bir oldukça kırılan Yalçın, toplu çekilen fotoğrafta art sıralara geçti. İkili kupalı dönemin gerilimi ve seromonide yaşadıklarıyla incinen başarılı teknik adam, soluğu Alaçatı’da aldı.

ÇEBİ SUSTU, KOCADAĞ KONUŞTU

YENİ kontrat konusu gündeme getirildi ve tatilde olan Sergen Yalçın ile görüşmeler dolaylı yoldan başladı. Lider Ahmet Parıltı Çebi, muzakereler için Asbaşkan Emre Kocadağ’ı görevlendirdi. Sergen Yalçın’ın yakın etrafına Çebi’nin bu yaklaşımından dolayı rahatsızlığını lisana getirdi. Her ne kadar Kocadağ ile yakın arkadaş olan Yalçın, 1 yıllık mukavele talebini ortaya attı. 48 yaşındaki teknik adam, kamuoyunda gündemden düşmeyen “Yüksek fiyat istiyor” algılarının bilakis gönül kırgınlığı yaşadığını Kocadağ’a iletti.

TRANSFER YETKİSİNİ ALIP ANLAŞTI

VE 21 Haziran gecesi dev bir restleşme yaşandı, Sergen Yalçın “Ben yokum” dedi. Lider Çebi, yıllık 25 milyon TL’ye kadar çıkabileceklerini iletti. Başarılı teknik adam, “Benim sorunum para değil” diyerek halini ortaya koydu. Lider Çebi, son sefer Yalçın’la bir ortaya geldi. 48 yaşındaki teknik adam, yapılacak transferlerde tam yetki istedi. Kadroyu oluşturmayı da kendi grubuyla yapmak isteyen Yalçın’ın bu isteği kabul gördü ve Beşiktaş’ta Sergen Yalçın krizi çözüldü.

Yorum Yap