Evvel meydan okudu, sonra da ateş etti

 Evvel meydan okudu, sonra da ateş etti

Olay, Beyazıt Bakırcılar Çarşısı’nda evvelki akşam yaşandı. Esnaf olduğu çarşıda Kerim Öztürk, bir anda kollarını açarak, esnaf komşuları Mustafa K. ve Ferhat G.’ye meydan okuyup, onlara hakikat tükürdü.

Bunun ürerine ortalarında yumruklu arbede çıktı. Arbede sırasında Kerim Öztürk, belinden çıkardığı silahla rastgele ateş açtı. Açılan ateş sonucunda Mustafa K. karnından, Ferhat G. ise kolundan yaralandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Merminin kolunu sıyırmasıyla hafif yaralanan Ferhat G.’ye sıhhat grupları olay yerinde müdahale ederken, karnından yaralanan Mustafa K. hastaneye kaldırıldı. Kerim Öztürk’ü gözaltına alan polis takımları olayla ilgili soruşturma başlattı.

“KENDİMİ SON ANDA İÇERİ ATTIM”

Olayda kolundan yaralanan Ferhat G., “Dün akşam otururken geldi, tükürdü ve küfretmeye başladı. Sonra silahıyla ateş etmeye başladı. Ben kendimi son anda içeri attım. Daha sonra üst çıkıp, üstten ateş etmeye başladı. Birinci sıktığında kurşun kolumu sıyırdı” dedi

“TÜKÜRÜP TAHRİK EDİYOR”

Görgü şahitlerinden Ramazan Endişeler, “Buraya gelip oturan iki arkadaşın önüne tükürüp, onları tahrik ediyor. Dükkanın önüne geçerek, haneye tecavüz yaptırmaya çalışıyor. Lakin arkadaşlar dükkana girmeyip, neden küfür ettiğini soruyor. Ondan sonra o saldırmaya başlayınca öbür arkadaşlar da saldırıyor. Sonra belindeki silahla ateş ediyor ve üst çıkıp sağa sola sıkmaya devam ediyor. İki yaralı var. Biri karnından başkası kolundan yaralanıyor” diye konuştu.

“YEĞENLERİMİ TAHRİK EDİYOR”

Yaralananların yeğenleri olduğunu söyleyen Zeki Yeşildağ, “Benim yeğenlerim burada oturuyordu. Gelip yeğenlerimin önüne tükürüp, tahrik ediyor. Sonra tartışma çıkınca belindeki ruhsatlı silahla 4 el ateş ediyor ve yeğenlerimi yaralıyor” dedi.

O ANLAR SANİYE SANİYE KAMERADA

Çarşının ortasına gelen Kerim Öztürk’ün esnaf komşularına meydan okuması, çıkan yumruklu hengame ve Öztürk’ün silahla ateş ettiği anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. (DHA)

Yorum Yap