Fenerbahçe’de lale periyodu bitti! Yeni düzenleme…

 Fenerbahçe’de lale periyodu bitti! Yeni düzenleme…

Fenerbahçe’de yabancı futbolcularla yapılan mukavelelerin yapısı değişti. Geçmişte, yurtdışından gelen oyuncuların İstanbul’da rahat bir hayat sürmesi için futbolcularının konutunu tutup kirasını karşılayan, sponsor firmayla birlikte araç tahsis eden, ülkesine seyahatlerindeki uçak bileti masraflarını ödeyen sarı-lacivertliler bu uygulamaları kaldırdı. Gruptaki yabancı oyuncular meskenlerini kendileri tutup kiralarını ödüyor.

MAÇ BAŞI FİYATI 3 PUANA BAĞLI

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yalnızca sponsor firmanın tahsis ettiği araçlar oyunculara veriliyor. Futbolcular ülkelerine seyahatlerdeki masrafları da kendileri karşılıyor. Kulüp bu sayede büyük bir mali yükten kurtulmuş oldu. Ayrıyeten futbolcular geçen dönem olduğu üzere maç başı fiyat için 3 puanı almak zorunda. Grupta birinci 11’de olan ya da en az 45 dakika oynayan isimler, Fenerbahçe maçı kazanırsa maç başı fiyatı alabilecek.

PERFORMANSA BAĞLI PRİM

Fenerbahçe idaresi yeni dönemde maçlara galibiyet primi uygulamasını da yapmayacak. Yeni transferlerle performansa dayalı mukaveleler imzalanacak. Futbolcular belirli sayıda gol-asist yapması ve şampiyonluk kazanılması halinde ekstra yarar elde edebilecek. Serdar Dursun’un mukavelesinde de belli sayıda gol bonusu olduğu öğrenildi.

Yorum Yap