Fransa Bisiklet Turu’nda akılalmaz olay! Pankart açan seyirci…

 Fransa Bisiklet Turu’nda akılalmaz olay! Pankart açan seyirci…

Fransa Bisiklet Tipi’nin Brest ve Landerneau bölgeleri ortasında düzenlenen birinci etabında bir seyircinin açtığı pankart zincirleme kazaya neden oldu.

Yarış güzergahındaki bir izleyici hazırladığı pankartla fotoğraf çektirmek için poz verdi. Kenardan yola hakikat sarkan ve sırtı yarışçılara dönük olan seyirciye arttan süratle gelen Alman bisikletçi Tony Martin çarparak yere düştü. Bu atlete takılan onlarca bisikletçi de kendilerini yerde buldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kazaya neden olan bayanın elindeki Almanca ve Fransızca sözlerin yer aldığı “Allez Opi-Omi” yazılı pankart “Haydi dede, büyükanne” manasına geliyor. Yaşananların akabinde sıhhat takımları yaralanan atletlere müdahale ederken, kazaya neden olan seyircinin kayıplara karıştığı öğrenildi. Kazada 21 bisikletçi yaralandı.

Fransa Bisiklet Tipi Yarış Yöneticisi Pierre-Yves Thouault, bahis ile ilgili AFP’ye yaptığı açıklamada “Bu kazaya neden olan seyirciyi dava edeceğiz. Böylelikle bu tip kazalara neden olabilecek öteki bireyleri engellemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Yorum Yap