Fransa’yı ayağa kaldıran Bacot davasında karar çıktı

 Fransa’yı ayağa kaldıran Bacot davasında karar çıktı

Fransa’da medya ve kamuoyunun yakından takip ettiği Valerie Bacot davası sona erdi. Evvel üvey babası sonra da kocasıyken kendisine yıllarca cinsel şiddet uygulayan kişiyi öldüren Bacot hür bırakıldı. Mahkeme, 5 günlük yargılamanın akabinde 4 yıl mahpus cezasına çarptırdığı Bacot’ın, 1 yılını tutuklu geçirmesini göz önünde bulundurarak, 3 yıl tedavi görme koşulu ile hür kalmasına karar verdi.

600 BİN İMZA TOPLANDI

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Alkışlarla mahkemeden çıkan Bacot, “Mahkemeye ve takviye veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Tüm bayanlar ve mağdurlar için artık yeni bir uğraş başlıyor. Zihinsel ve fizikî olarak rahatladım” dedi. Bacot davası, ülkede bayana şiddetle çaba açısından emsal olarak nitelendiriliyor. Bacot’un yaşadıkları Fransa’yı ayağa kaldırırken, hür bırakılması için başlatılan imza kampanyasında 600 bin imza toplanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Bacot, 12 yaşından bu yana üvey babası Daniel Polette’in tacizlerine maruz kaldığını, daha sonra da kendisini evliliğe zorladığını öne sürmüştü. Polette’i 2016’da vurarak öldürdüğünü itiraf eden Bacot, cesedi çocuklarının yardımı ile sakladığını da açıklamıştı.

Yorum Yap