Haluk Levent’le yaz sevinci

 Haluk Levent’le yaz sevinci

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında kentin 12 ilçesinde bir dizi kültür ve sanat aktifliği düzenleyecek. Kültür, sanat cümbüş hayatın içinde olacak. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına damgasını vuracak olan etkinlikler kapsamında lokal ve ünlü sanatkarların katılacağı konserler, çocuklar için tiyatro ve bilim şovları, sokak cümbüşleri, stantlar, atölye çalışmaları ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek.

Etkinlikler; ilçelerin park, bahçe ve kültür alanlarında yapılacak. Vatandaş odaklı bir anlayışla yapılacak etkinliklerde, Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan şube müdürlükleri kendi çalışma alanlarıyla ile ilgili alanlarda atölye çalışmaları düzenleyecek.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Aktiflik günlerinde alanlarda çocuklar için sokak oyunları ve pandomim şovları düzenlenecek. Palyaçolar ve jonglörler de çocukların sevincine ortak olacak. Kent Tiyatroları Şube Müdürlüğü ise oyunlarını çocuklar için sahneleyecek. “Kocaeli’de Yaz Sevinci, Sen de Gel” ismi altında düzenlenecek olan etkinlikler, 3 – 4 Temmuz tarihlerinde Karamürsel ilçesinden başlayacak. Karamürsel kıyısında 3 Temmuz Cumartesi günü birbirinden eğlenceli faaliyetler gerçekleştirilecek.

BİRİNCİ KONSER ECE SEÇKİN

Yaz Neşesi’nin birinci konserini ise pop sanatkarı Ece Seçkin verecek. Seçkin, en hoş müziklerini Karamürselliler için söyleyecek. Konser öncesinde ise, Karamürsel Kıyısı’nda, Kültür Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Müzeler, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü KO-MEK, Kent Tiyatroları, Turizm ve Doğal Hayat Alanları ve Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüklerinin atölyelerinden oluşan stantlar kurulacak. Alan aktiflikleri öğlenden sonra başlayacak.

KURTULUŞ GÜNÜNDE HALUK LEVENT

Karamürsel Kıyısı’ndaki ikinci gün aktiflikleri, birebir vakitte Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 4 Temmuz günü yapılacak. Etkinlikler bu güne özel olarak daha da manalı olacak. Öğlenden sonra alandaki atölyelerde çocuklar ve vatandaşlar için eğlenceli etkinlikler gerçekleştirilecek. Akşam saatlerinde ise pop müziğin sevilen ismi Haluk Levent sahne alacak ve birbirinden hoş müziklerini Karamürselliler ve kurtuluş günü için söyleyecek.

Yaz aktiflikleri, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesine bağlı; Kültür Sanat ve Konservatuvar, Müzeler, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü KO-MEK, Kent Tiyatroları ile Turizm ve Doğal Ömür Alanları Şube Müdürlükleri tarafından yapılacak. Bu kapsamda; Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan Bilim Merkezi bilhassa çocuklar tarafından sevilerek izlenen Bilim Showlarıyla etkinliklere renk katacak. Yeniden Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan Kağıt Müzesi de kağıt imali atölyesi ile vazife alacak.

Tertip boyunca akşam saatlerinde aktifliklerin gerçekleştirileceği alanda, ünlü ve mahallî sanatkarlar Kocaelilerle buluşacak.

Yorum Yap