Hassas terazi mahkemede tartmadı, beraat etti

 Hassas terazi mahkemede tartmadı, beraat etti

Kıbrıscık ilçesinde H.A.’ya ilişkin meskende uyuşturucu unsur bulunduğu ihbarı üzerine Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları operasyon düzenledi. Operasyonda konutta yapılan aramalarda 760 gram esrar ile 2 adet hassas terazi ele geçirildi. Gözaltına alınan H.A., süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

“ARMUT VE MANTAR TARTIYORUM”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan 2 çocuk babası H.A.’nın son duruşması görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık H.A. ve avukatı katıldı. Duruşmada son savunmasını yapan H.A., “Uyuşturucunun müptelası oldum. 38 yıldır bu mereti içerim. Katiyen satıcı değilim ve içiciyim. 760 gram esrarı da 5 bin lira karşılığı İstanbul’dan aldım. Orman personeli olarak ve armut ile mantar satarak geçimimi sağlarım. Konutumda bulunan iki hassas kantarı da armut ile mantarı tartmak için kullanırım. Uyuşturucu unsur tartmak için kullanmam. Bu güne kadar uyuşturucuya çocuklarımın rızkını yatırdım. Çok pişmanım” dedi.

MAHKEME SALONUNDA DENEY

H.A.’nın savunmasının akabinde avukat Emre İlhan, bir evvelki duruşmada istediği H.A.’ya ilişkin terazilerin mahkeme salonuna getirilmesini ve uyuşturucuyu tartıp tartmayacağının tespit edilmesi talep etti. Mahkeme lideri talep üzerine mahkeme salonuna istediği terazilerin üzerine A4 kağıt koydu. Teraziler üzerlerine konulan A4 kağıtlara reaksiyon vermedi. Terazilerin uyuşturucu husus tartmakta kullanılmadığı kanaatine varan mahkeme heyeti tutuksuz sanık H.A.’nın beraatine karar verdi. (İHA)

Yorum Yap