HDP BİNASI SALDIRGANI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

 HDP BİNASI SALDIRGANI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Konak ilçesinde, HDP İzmir Vilayet Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli bir kişi, dün saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.’nin içeriye girmesinin akabinde binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis grubu sevk edilirken bölgede geniş çaplı güvenlik tedbiri alındı. Yapılan incelemelerde saldırganın, içeride bulunan parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

“KİMSEYE ZİYAN VERMEDİM, BİR BİREYE ATEŞ ETTİM”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

O.G.’nin atak sonrası HDP Vilayet Başkanlığı önünde gözaltına alındığı birinci anlarda ise polisle yaşamış olduğu diyalog kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye ziyan vermedim, bir bireye ateş ettim” dediği görülüyor. Şüphelinin, polisle girdiği birinci diyalog sırasında sergilediği rahat halleri ise dikkatlerden kaçmadı.

“PKK’DAN NEFRET ETTİĞİM İÇİN…”

Sözü alınmak üzere emniyete götürülen O.G.’nin (27), terör örgütü PKK’dan nefret ettiği gerekçesiyle bu olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. O.G.’nin, “Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bir ilişki kurmadım. Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için bu türlü bir şey yapmak istedim. Bina etrafına birkaç defa keşif için gittim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim. Akabinde da teslim oldum” dediği öğrenildi.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ GECE UZUNLUĞU SÜRDÜ

Öldürülen parti çalışanı Poyraz’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İzmir polisi ise olayın gerçekleştiği HDP Vilayet Örgütü etrafında ağır güvenlik tedbiri alarak bekleyişini gece boyunca da sürdürdü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan emniyetteki süreçleri tamamlanan O.G., sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Ayrıyeten saldırganı vilayet binası önüne getiren taksi şoförünün de emniyette tabirinin alındığı öğrenildi.

SİLAHLI POZLARI DİKKAT ÇEKTİ

HDP binasında silahlı hücum düzenleyen ve bir kişiyi öldüren O.G.’nin elinde silahla toplumsal medyada paylaştığı pozlar dikkat çekerken, saldırganın temaslarının her istikametiyle araştırıldığı öğrenildi. Emniyet, olayla ilgili çok taraflı araştırmasını sürdürüyor. (İHA)

Yorum Yap