İngiltere’de Binance’den para çekmeye pürüz

 İngiltere’de Binance’den para çekmeye pürüz

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), üç gün evvel dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ın ülkedeki operasyonlarını durdurmasını istedi.

Yasaklama kararının akabinde dün İngiliz kullanıcılar Binance’de finansal süreç yaparken çeşitli pürüzlerle karşılaştı. İngiltere’de kullanıcılar şuan Pound üzerinden Faster Payments’la para çekme ve yatırma süreci yapamıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“BAKIM YAPIYORUZ”

Financial Times’ın aktardığına nazaran, şirket tarafından yapılan açıklamada Faster Payments ismi verilen para çekme özelliğinin bakım için askıya alındığı tabir edildi.

Binance bu kesintinin ne kadar süreceğine dair detaylı bir açıklama yapmadı. Faster Payments, kripto paraları klasik paralara dönüştürmek ve parayı borsadan bankalara süratlice para aktarabilmek için kullanılan bir özellik.

Binance web sitesinde yapılan açıklamada, banka kartları aracılığıyla hala para transferi yapılabildiği söylense de FT haberinde, Faster Payments’a erişimin olmamasının, kullanıcıların borsadan direkt banka hesaplarına süratli bir formda para çekme yeteneğine mani teşkil ettiği belirtildi.

Kullanıcılar dün itibariyle bahis ile ilgili Binance’ı Twitter’dan bildiri yağmuruna tuttu.

Şirketin internet sitesinde Euro ile süreç yapılan emsal sistemlerin hala etkin olduğu görülüyor.

Şirket geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamada İngiltere’nin müdahalesinin Binance.com’daki süreçlere bir tesiri olmayacağını lisana getirmişti.

NE OLMUŞTU?

BlockCyripto’ya nazaran, dünyanın en büyük dijital varlık şirketi olan Binance, geçtiğimiz ay tam 1,5 trilyon dolarlık finansal süreç gerçekleştirdi. Binance geçmişte, Japonya ve Almanya da dahil olmak üzere birçok ülkedeki regülatörlerle çeşitli yasal sıkıntılar yaşamıştı.

Yorum Yap