İNGİLTERE’NİN YILLAR ÖNCEKİ GİZLİ OPERASYON PLANI OTOBÜS DURAĞINDA BULUNDU

 İNGİLTERE’NİN YILLAR ÖNCEKİ GİZLİ OPERASYON PLANI OTOBÜS DURAĞINDA BULUNDU

İngiltere’de bir güvenlik krizi yaşanıyor… Ülkenin resmi medya kuruluşu BBC, bugün yaptığı haberde ülkenin güneyindeki Kent’te İngiliz Savunma Bakanlığı’na ilişkin 50 sayfalık bilinmeyen bir evrakın bulunduğunu ortaya çıkardı.

İngiliz Savunma Bakanlığı’na ilişkin dokümanlarda İngiliz gemileri ile ilgili bilgilerle birlikte İngiliz gemilerinin Karadeniz’e gitmeleri durumunda Rusya’nın potansiyel ataklarının ve senaryolarının da yer aldığı kapsamlı bir raporun olduğu kaydedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Otobüs durağında bulunan bilinmeyen dokümanlarda “çok hassas” bilgilerin olduğu belirtildi.

Olayın geçen hafta Salı günü yaşandığını açıklayan yetkililer, sivil bir vatandaşın bu belgeyi bulduğunu ve daha sonra yetkililere teslim ettiğini duyurdu. İngiliz Savunma Bakanlığı, “Ülke güvenliği ile ilgili çok hassas bilgiler bir vatandaş tarafından bulundu. Güvenlik açığı ile ilgili incelemeler sürüyor ve bir soruşturma başlatıldı” açıklamasını yaptı.

BBC, evraklarda e-posta yazışmaları, PowerPoint sunumu ve İngiliz savaş gemisi Defender ile ilgili bilgilerin yer aldığını aktarırken, İngiliz gemisinin Boğazlar’dan geçerek Karadeniz’e gitmesi durumunda Rusya’nın atabileceği mümkün atılımların de yer aldığını duyurdu.

Yorum Yap