İspanya, Sinovac aşısı yaptıran turistleri ülkeye kabul ediyor

 İspanya, Sinovac aşısı yaptıran turistleri ülkeye kabul ediyor

Korona virüs salgını ile çaba kapsamında birçok ülkede başlatılan aşı programlarına devam ediliyor. Aşılarla birlikte ülkeler yavaş yavaş olağana dönmeye başlarken salgının iktisat üzerindeki olumsuz tesirlerini azaltmak için turizm dönemi da açıldı.

İspanya, Avrupa Birliği (AB) dışından aşılı turistlerin ülkeye girişine müsaade veriyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İspanya hükümeti tarafından alınan karara nazaran aşı olan ve bunu aşı sertifikası ile kanıtlayan herkes, ülkeye giriş yapabiliyor. Yaptırılan aşının Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ya da Dünya Sıhhat Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bu kapsamda İspanya, Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson aşılarının yanı sıra Avrupa ülkelerine nazaran Çin merkezli Sinovac ve Sinopharm aşısını yaptıranları da ülkeye kabul ediyor. İspanya’ya gelen turistler, İspanya Seyahat Sıhhat (SpTH) uygulaması üzerinden sıhhat denetim formunu dolduruyor.

Şu anda sırf Brezilya ve Güney Afrika’ya yönelik seyahat kısıtlamaları uygulanırken, Hindistan’dan gelen turistlerin ise ülkeye varıştan sonra 10 günlük zarurî karantinaya tabi tutuluyor. Ayrıyeten büyük yolcu gemileri olan kruvaziyerlerin de artık ülkeye girişine müsaade veriliyor.

Yorum Yap