İzmir’de vahim cinayet: Konuklar ‘ağır bir koku’ alınca fark edildi…

 İzmir’de vahim cinayet: Konuklar ‘ağır bir koku’ alınca fark edildi…

Olay, dün akşam saatlerinde Yıldız Mahallesi 206/18 Sokak’ta bulunan 3 katlı binanın giriş katında meydana geldi.

Teze nazaran, birlikte yaşadığı imam nikahlı kocası A.D. ile resmi nikah kıymak isteyen Kazakistan asıllı E.A. (29) bu duruma karşı gelen ve yaklaşık 1 hafa evvel Kazakistan’dan Türkiye’ye yanına gelen annesi Gülistan Aidorova (55) ile tartıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çıkan tartışmanın akabinde E.A. annesi Aidorova’yı bıçaklayarak öldürdü. Daha sonra ise annesinin kaldığı odayı kilitleyip cansız vücudunu ise çuval içine koyarak art balkonda sakladı.

Bugün ise E.A’nın imam nikahlı kocası A.D. iş arkadaşlarını meskenine misafirliğe davet etti. Meskene gelen konuklar ile çay içtikleri sırada konukların odada ağır bir koku olduğunu söylemesi üzerine A.D. kayınvalidesinin bulunduğu odaya yönelerek kapıyı açmak istedi.

Kapıyı açamayınca art balkondan içeri girmek isteyen A.D. balkonda kan olduğu fark etti. Bunun üzerine A.D. balkonda bulunan torbayı açtığında ise kayınvalidesi Gülistan Aidorava’yı kanlar içerisinde gördü.

Durumu birebir binanın 3’üncü katında yaşayan babasına bildiren A.D. babasının da gelmesiyle olayı polise ihbar etti. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Sıhhat takımlarınca yapılan denetimlerde Aidorova’nın ömrünü yitirdiği tespit edildi. Gruplar babanın tabirine başvururken damat A.D ile 3 çocuk annesi cinayet şüphelisi eşi E.A. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Öte yandan, Gülistan Aidorova’nın cansız vücudu ise savcının incelemesinin akabinde otopsi yapılmak üzere İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. (İHA)

Yorum Yap