Kafedeki telefonu birkaç saniyede çaldı

 Kafedeki telefonu birkaç saniyede çaldı

Şişli ve Beşiktaş’ta yaşanan kimi hırsızlık olayları polisi harekete geçirdi. Şişli Halaskargazi Caddesi’nde, 24 Mayıs’ta bir giysi mağazasına giren şüpheliler O.K.’nin çantasından 300 dolar, 1 cep telefonu ve 1 güneş gözlüğü çaldı. Birebir gün öteki bir müşteri olan M.A. isimli yabancı asıllı bayanın da 2 bin BAE dirhemi, 200 dolar ve bin 500 lira bulunan çantası çalındı.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Polis takımları olayla ilgili kimi şüphelileri belirlerken, 11 Haziran’da bu sefer Beşiktaş, Bebek’te bir kafede H.H. isimli bayanın cep telefonu çalındı. Güvenlik kameralarına yansıyan o olayda, 3 bayanın kafeye geldiği görülüyor. Bu sırada H.H. isimli müşteri telefonunu dükkan içerisinde şarja takıyor, daha sonra arkadaşlarının yanına gidiyor.

TELEFONU ALDI

Kuşkulu bayanlardan biri telefonun yanındaki masaya otururken, 3 bayan da telefon sahibinin telefonunu görmemesi için ayakta sohbet ediyor manzarasıyla perdeleme yapıyor. Bu sırada şarjdaki telefonu alan kuşkulu hiçbir şey olmamış üzere dükkandan çıkıyor.

POLİS EŞKAL BİLGİSİ VERDİ

Güvenlik kamera kayıtlarından eşkalleri belirlenen 3’ü 18 yaşından küçük 4 bayan, Şişli Akağalar Caddesi üzerinde yakalandı. Şüphelilerden birinin Eskişehir‘de “Hırsızlık” hatasından 2 arama kaydı olduğu belirlendi.

ADLİYEYE GÖNDERİLDİLER

Emniyete götürülen şüpheliler A.Ş. (21), ile yaşı küçük olan Ş.E, G.S.B. ve S.E.’nin Şişli ve Beşiktaş’taki hırsızlıkların şüphelileri oldukları tespit edildi. Emniyette süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi.

Yorum Yap