Kamala Harris’ten Meksika sonuna ziyaret

 Kamala Harris’ten Meksika sonuna ziyaret

ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris ABD-Meksika hududunda birinci olarak Hudut Devriyesi göçmen gözaltı merkezini ziyaret etti. Burada evvel emekçilerle konuşan Kamala Harris daha sonra orta Amerikalı beş kız çocuğuyla özel olarak görüşerek onlarla sohbet etti.

Akabinde sığınmacıların Meksika’dan geldiklerinde tabirlerinin alındığı ve sonu geçen araçların arandığı bölgeyi denetlemek üzere Paso del Norte gümrük kapısını ziyaret eden Kamala Harris burada son aylarda göçmenlerin hududa gelişini yönetmede kaydettikleri inanılmaz ilerlemeden ötürü hudut devriye görevlilerini tebrik etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“DÜZEN VE DENETİM ALANI YAPMAYA KARARLIYIZ”

Ziyaretin akabinde Kamala Harris ve ABD İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorcas ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Lider Yardımcısı Harris, Meksikalı göçmenlerin uyuşturucu kartellerinin neden olduğu şiddetten kaçmak için konutlarını terk ettiklerine dikkat çekerek, “Sınırda bahsetmenin istismar ve risk öykülerinden bahsetmek olduğunu unutmamalıyız. Lider ve ben hududu bir nizam ve denetim alanı yapmaya kararlıyız, bana o denli geliyor ki ilerliyoruz” dedi.

Bu ziyaret, Harris’in lider yardımcısı olarak sonu birinci ziyareti oldu. Ayrıyeten Harris yaklaşık iki hafta evvel Meksika ve Guatemala’ya yaptığı seyahat üzerine hudut bölgesine hala gitmediği için Cumhuriyetçi muhalefet tarafından suçlanmıştı.

Yorum Yap