Kazın yolunacak tüyü kalmadı

 Kazın yolunacak tüyü kalmadı

Art geriye gelen artırımlar tüketicilerin de yansısını çekti. Etraf ve Tüketici Haklarını Müdafaa Derneği (ÇETKODER) Genel Lideri Mustafa Göktaş, et ve et eserleri ile elektriğe gelen artırımlara isyan etti. Göktaş, “Hayatımız artırımla geçiyor. Fakat bu artırımlar, ömrümüzün güzelleşmesi istikametinde değil, gama dönüşüyor, zahmete dönüşüyor. Keyfi olarak artırım verenlerin zirvesine bininiz. Halkı soydurmayınız. Halkı yolunacak kaz üzere görenlere ‘dur’ deyiniz. Zira bu kazın yolunacak tüyü kalmadı” tabirlerini kullandı.

“Zamlar artık bahtımız oldu” diyen Göktaş, “Önceki gün elektriğe yüzde 25 civarı artırım geldi. Akabinde dün et ve et eserlerine artırım geldi. Yüzde 18-25 ortası artırımlar. Kurban Bayramı öncesi bu zülüm reva mı” diye sordu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Mustafa Göktaş

HER AY YENİ ARTIRIM

‘KEYFİ ARTIRIM YAPANIN DORUĞUNA BİNİN’

ÇETKODER Lideri Mustafa Göktaş, “Bu millet devlete olan sevgisi, vatana olan bağlılığı yüzünden ağzını açmıyor. Açmadıkça da birileri, ‘vatandaşın durumu çok yeterli, hiç sesi çıkmıyor’ diyerek, daima artırım üstüne artırım yapıyor” dedi. Adaletsiz uygulamalara, keyfiliğe son verilmesini isteyen Göktaş, “Keyfi olarak artırım verenlerin doruğuna bininiz. Bir avuç şaşa ve debdebe içinde yaşayan kısma bakıp, tüm halkın durumunun çok uygun olduğunu sananlar, büyük yanılgı içindeler. Millet perişan. Aç ve açıkta. Toplumsal barış bozuluyor. Artırımları durdurunuz” diye konuştu.

Yorum Yap