Kumarcıların aldığı tedbirler yetmedi

 Kumarcıların aldığı tedbirler yetmedi

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, geçtiğimiz Salı günü saat 00.00 sıralarında Gayrettepe Barbaros Bulvarı üzerinde bir binadaki dairede, kumar oynatıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen Beşiktaş polisi, dairenin ışığının yandığını ve binanın içerisinde gizlenerek içeriye giren çıkanların olduğunu tespit etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ALACAK VERECEK KAYDI TUTMUŞLAR

Hazırlıklarını tamamlamaları sonrası içeriye giren bir kişinin akabinde kumarhaneye baskın düzenleyen takımlar, dairenin daha evvel kumar oynatıldığı gerekçesiyle mühürlendiğini gördü. Daireye giren Beşiktaş polisi, 8 kişinin masa etrafında kumar oynadığını, masada da 16 deste 832 adet oyun kartı ve 201 adet de oyun pulu olduğunu belirledi. İncelemelerde 1 adet oyun girişi ve alacak-verecek kaydının tutulduğu defter de ele geçilirken, kumarhaneyi işleten M.Ç. ve çalışanlar U.K. ile N.A. gözaltına alındı. M.Ç.’ye “kumar oynatmak için yer temin etmek” kabahatinden, kumar oynayan B.Ç., R.K., N.A., M.S., S.S., M.K., M.B. ve O.A.’ya ise “kumar oynama” cürmünden Kabahatler Kanunu yeterince idari para cezası uygulandı. Kumar oynayan M.S. isimli şahıs ise işlediği bir cürümden ötürü aranmasının olduğunun ortaya çıkması üzerine gözaltına alındı.

İÇ VE DIŞ KAMERALI TEDBİR

Öte yandan, evvelce mühürlendiği öğrenilen kumarhanenin mührünün kırıldığı ve faaliyet göstermeye devam ettiği öğrenildi. Ayrıyeten binanın iç ve dış girişlerinin polis baskınına karşım güvenlik kamerasıyla anlık olarak izlendiği, kameraların başında ise bir şahsın beklediği ortaya çıktı. Genel Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet cürmünden idari para cezası uygulanan şahısların bulunduğu kumarhane zabıta takımları tarafından mühürlendi. Baskın anları ise kameralara yansıdı. (İHA)

Yorum Yap