Lionel Messi’de son 3 gün!

 Lionel Messi’de son 3 gün!

İspanya La Liga devi Barcelona’da Lionel Messi meçhullüğü devam ediyor. 2000 yılında kapısından girdiği Barça’da eski lider Bartomeu devrinde büyük krize neden olan ve gruptan ayrılmak istediğini belirten Messi, daha sonra kontratının bitimini bekleyeceğini açıklamıştı.

2020-2021 döneminde Barcelona ile çıktığı 47 maçta 38 gol atıp 14 asist yapan 34 yaşındaki dünya futbolunun üstün yeteneği, şimdi Barcelona ile nikah tazelemedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

1 TEMMUZ’DA ÖZGÜR

Arjantin Ulusal Grubu ile Copa America’da gayret eden Messi’yi kadroda tutmak isteyen Lider Joan Laporta’nın birinci gayesi yıldız futbolcunun doğum günü olan 24 Haziran’da yeni mukaveleyi duyurmak istediği belirtiliyordu lakin bu maksadına ulaşamadı.

Lionel Messi, 30 Haziran Çarşamba günü gece yarısına kadar Barcelona ile kontrat imzalamazsa özgür oyuncu olarak istediği her grupla görüşme gerçekleştirebilecek.

Messi’nin ismi Paris Saint-Germain’in yanı sıra eski teknik yönetici Pep Guardiola’nın ekibi Manchester City ile de anıldı. Lakin Messi verdiği röportajda paradan evvel şampiyonluklar için rekabette bulunan bir ekipte olduğunu vurguladı.

Barcelona ile 35 kupa kazanan Lionel Messi, 6 kere Ballon d’Or mükafatına layık görülmüştü.

Yorum Yap