Mahkeme kararıyla memuriyete döndü

 Mahkeme kararıyla memuriyete döndü

Kocaoğlu, 6 Ocak 2017 günü 24 yıldır emek verdiği SGK’dan ihraç edildi. Sıhhiye Toplumsal Güvenlik Merkezi’nde şef olarak vazife yapan 45 yaşındaki Kocaoğlu, ihraç sürecinin iptali için Fevkalâde Hal Komitesi’ne başvurdu. Komite talebi reddetti. Münasebet olarak, Kocaoğlu’nun PKK ve Türkiye Komünist Emekçi Partisi (TKİP) isimli yasa dışı sol örgütle iltisaklı olması gösterildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Güldalı Kocaoğlu dün işe başladı.

Komite kararı üzerine Kocaoğlu, Ankara 22. Yönetim Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme Kocaoğlu’nun 1993’ten bu yana taraf olduğu dava ve soruşturmaları inceledi. Hiçbirinin terörle ilgisi yoktu. Mahkeme, 5 Nisan 2021’de ihraç sürecinin iptaline karar verdi. Bu karar üzerine Kocaoğlu, dört yıl evvel ihraç edildiği iş yerinde dün tekrar iş başı yaptı. Kocaoğlu, “İşime geri döndüm. Adalet yerini bulduğu için çok memnunum. Umarım herkes için adalet yerini bulur” dedi.

Kocaoğlu’nun avukatı Hüseyin Aygün, bunun KHK ile ihraç edilenler için birinci ve tek işe iade kararı olduğunu belirterek, şu görüşü lisana getirdi: “Güldalı Kocaoğlu ile durumu benzeri olan binlerce kişi artık mesleğine geri döndürmelidir.”

Yorum Yap