Medya kuruluşları da NFT işine giriyor

 Medya kuruluşları da NFT işine giriyor

Hollywood Reporter’un haberine nazaran; CNN, NFT çılgınlığına katılan en son isim oldu. Haber kanalı, 41 yıllık tarihi boyunca unutulmaz anların dijital koleksiyonlarını satmayı planlıyor.

Satışı gerçekleştirilecek kliplerin, haziran ayının sonlarında ‘Vault by CNN’ platformunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. CNN, satışını gerçekleştirmeyi planladığı birinci anların ne olacağını şimdi paylaşmadı, lakin cumhurbaşkanlığı seçimleri de dahil olmak üzere CNN’ye özel pek çok programdan manzaralar alıcılarını bekliyor olabilir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CNN’nin NFT satışında bilhassa arşivdeki canlı yayınlarına; Berlin Duvarı’nın yıkılması üzere değerli anların dijital koleksiyonlarına talep olabileceği düşünülüyor.

TELİF HAKLARINA SAHİP OLAMAYACAKLAR

Input’un paylaştığı habere nazaran ise; NFT’yi satın alan kişi bu anların telif haklarına sahip olamayacak. Bunun yerine, haber klibinin teğe bir imzalı bir kopyasını satın almış olacak.

CNN de bahisle ilgili yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi: “Şimdiye kadar bu anları toplamanın bir yolu yoktu. Kullanıcılar çoklukla eski imajlara çevrimiçi olarak ulaşabilir yahut belgesellerde paketlenmiş halde bulabilirler, lakin onlara sahip olamazlar yahut basılı bir gazete yahut mecmuada gösterebilecekleri formda kullanamazlar.”

Yorum Yap