MEKSİKALI MİLYARDERDEN BİTCOİN AÇIKLAMASI

 MEKSİKALI MİLYARDERDEN BİTCOİN AÇIKLAMASI

Meksika’nın en zenginlerinden biri olan milyarder yatırımcı Ricordo Salinas Pliego, sahibi olduğu Banco Azteca’nın bankacılık operasyonlarında bitcoin kullanmaya başlayabileceğini söyledi.

“HER YATIRIMCI BULUNDURMALI”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Pliego, milyarder Michael Saylor’ın Bitcoin’e yatırım tavsiyesi yaptığı twitine karşılık verdiği paylaşımında “Elbette Bitcoin kullanılmasını tavsiye ediyorum. Ben ve bankam Meksika’da Bitcoin’i kabul eden birinci banka olmak için çalışıyoruz, daha fazla detaya yahut bilgiye gereksiniminiz olursa beni Twitter hesabımdan takip edin” tabirlerini kullandı.

Saylor’ın paylaşımında Pliego’nun prestiji para ünitelerine yönelik tenkitleri mevcut. Pliego görüntüde prestiji para ünitelerinin sahtekarlık ve kokuşmuşluk olduğunu ve her yatırımcının portföyünde Bitcoin bulunması gerektiğini söz ediyor.

MEKSİKA’NIN ÜÇÜNCÜ EN ZENGİNİ

Pliego geçtiğimiz yıl yaptığı bir paylaşımda portföyünün yüzde 10’unu kripto paraya yatırdığını söz etmişti. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne nazaran, Meksikalı zenginin serveti bu yıl 2,8 milyar dolar artarak 15,8 milyar dolara ulaştı. Perakende, bankacılık ve yayıncılık dalında faaliyet yürüten Pliego şuan Meksika’nın en güçlü üçüncü bireyi.

BİTCOİN’DE SON DURUM

Bitcoin bu yıl Nisan ayında tarihi doruğu olan 60 bin dolar düzeylerini gördükten sonra düşüşe geçmiş, geçtiğimiz hafta 30 bin doların altını görmüştü. Dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin bugün itibariyle Pliego’nun 34 bin doların üstünde süreç görüyor.

Yorum Yap