Meral Akşener’den Sedat Peker açıklaması

 Meral Akşener’den Sedat Peker açıklaması

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Muğla’daki esnaf ziyaretlerine Menteşe ilçesinin akabinde Marmaris’te devam etti.

Esnafın sıkıntılarını dinledikten sonra caddede halka seslenen Akşener, şöyle konuştu:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* Marmaris deyince iktisadın, sorunun bulunmadığı, bir tarafıyla tarımın, bir tarafıyla ticaretin, bir tarafıyla turizmin kalkındırmış olduğu bir ilçemiz akla gelir. Lakin ‘Çocuğum aç’ diyen bayana rastladım. O kadar içim yandı ki bugün burada.

* Kulağıma eğilip, ‘Akşama konutta yemek yok açız’ diyen hanımefendiler vardı bugün bu caddede. ‘4 müşteri geldi’ diyen kıymetli bir kiracının kelamlarıyla karşılaştım. Esnafımızın sıkıntısının dinlenilmediğini, esnafımızın durumunun yanlışsız dürüst fark edilmediğini gördüm.

* Marmaris’e gelip ağalar Okluk Koyu’nda kalmak yerine şu caddeyi gezerek öğrenmeliler. Marmaris’in esnafı böyleyse öbür kentlerinin ilçelerinin esnafı ne haldedir siz düşünün.

“HAKİMİN VESAYET ALTINDA OLDUĞU ÜLKEDE HUKUK VESAYET ALTINDADIR”

Konuşmasının devamında Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın kelamlarına değinen Akşener, “Hakimin vesayet altında olduğu bir ülkede hukuk vesayet altındadır. Adalet attaya gitmiş demektir. Sandığınızdan çok daha vahim bir durumumuz var. Hem siz yoksullaşıyorsunuz, siz fakirleşiyorsunuz, hem birileri zenginleşiyor” sözlerini kullandı.

SEDAT PEKER VE PARAMOUNT OTEL AÇIKLAMASI

Akşener, Paramount Otel ile ilgili tezlere da değindiği konuşmasında şunları söyledi:

* Sedat Peker’in açıklamalarını izlediniz, daima birlikte izledik. Birçok şey söylüyor. Fakat o Paramount Oteli’nin sahibinin kızını dinlediniz mi? Bu ülkede şantajlar olmuştur, paralara çökmeler olmuştur lakin Osmanlı’nın en berbat vaktinden beri tapu delinmemiştir.

* Görülüyor ki bu periyotta tapu delinmiş tapu! Bunun manası ne biliyor musunuz? Büyük oteller biçimiyle bakmayın işe. Bu dükkanın sahibi sizseniz, tapu sizin üstünüze ise, bir hakim ayarlanırsa o tapu sizden masraf. Manası budur.

* Tapunun delinmesi demek, can güvenliğinin aslında ortadan kalkması demektir. İddiamızdan daha berbat bir durumdayız. Bu makus durumun sebebi kendinizi işveren hissetmemeniz.

* Siyasetçilere sizi konuşmayan, kederinizi konuşmayan, sıkıntınıza dair tahlilini söylemeyen, tahlil üzerinden siyaset yapmayan siyasetçilere dirsek göstereceksiniz. Benim geldiğim üzere buraya herkes gelecek. İşveren sizsiniz.

* Bunları görmedikçe, bunlara bakmadıkça yarın her birimizin tıpkı kederle karşı karşıya olduğunuzu unutmayın.

* Bu tapunun yarın elinde kalıp kalmayacağından haberin olmayacak. Bir meskeniniz mi var? O konutunuzu birinin hakim ayarlayıp elinizden almayacağından emin olmayın. Tapu delinmiş bu ülkede.

Yorum Yap