Moskova’da restoranlar aşı olmayan müşteriyi geri çeviriyor

 Moskova’da restoranlar aşı olmayan müşteriyi geri çeviriyor

Son günlerde günlük tespit edilen hadise sayısının 20 binlerin altına inmediği Rusya’da telaş sürüyor…

Başşehir Moskova’da getirilen yeni yasaklarla birlikte işletme ve restoranlara girerken QR kod gösterme mecburiliği getirilirken, aşı olmayan müşterilere ise hizmet verilmeyeceği açıklandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TASS haber ajansına konuşan Moskova Belediye Lideri Sergei Sobyanin, “Moskova’da corona virüsü salgını çok aşırı güç bir durumda. Son bir hafta içerisinde hastaneye yatış, ağır bakım ve vefat sayılarında rekor kırdık” dedi.

Yeni yasaklarla birlikte Moskova’da aşı olunduğuna, hastalığı geçirip güzelleştiğine dair QR kod ya da negatif test sonucu mecburiliği getirildi. Rus yetkililer çok bulaşıcı olan Delta varyantının bu artıştan sorumlu olduğunu açıkladı.

MOSKOVA’DA REKOR KIRILDI

Rusya genelinde bugün 21.650 corona virüsü hadisesi tespit edilirken bunların 7.246’sının Moskova’da bulunduğu kaydedildi. Öte yandan bugün ülke genelinde 611 insan corona virüsü salgınına bağlı sebeplerle hayatını yitirdi.

Rusya’nın başşehri Moskova’da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 124 kişinin hayatını kaybetmesiyle virüse bağlı en yüksek günlük can kaybı sayısı kayıtlara geçti.

Rusya’da corona virüsünün farklı mutasyonlarının görülmesinin akabinde tüm kısıtlama ve aşılamalara karşın hadise sayılarındaki artışın önüne geçilemiyor. Başşehir Moskova’da pandeminin görüldüğü birinci günden bu yana en yüksek mevt oranı kayıtlara geçti. Son 24 saatte toplam 124 kişinin hayatını kaybettiği Moskova’da toplam can kaybı sayısı 22 bin 210’a yükseldi. Son 24 saatte 7 bin 246 olayın kayıtlara geçtiği Moskova’da toplam olay sayısı ise 1 milyon 346 bin 183 oldu.

Moskova’da son bir günde güzelleşenlerin sayısı 4 bin 443 olurken toplam güzelleşenlerin sayısı ise 1 milyon 148 bin 241 olarak açıklandı. Moskova’da faal virüs taşıyan kişi sayısı ise 175 bin 682 olarak belirtildi.

Yorum Yap