Mustafa Reşit Akçay’dan müjdeli haber geldi

 Mustafa Reşit Akçay’dan müjdeli haber geldi

TFF 1. Lig’de grubu Kocaelispor’da teknik yöneticilik misyonunu yürüten Mustafa Reşit Akçay, geçirdiği corona virüs sonrası konutunda oksijen ve ilaç tedavisi görürken, 1 hafta evvel teneffüs kahrının artması nedeniyle, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alındı. Akciğerlerinde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle ağır bakım ünitesinde tedavi edilen Akçay, 4 gün evvel teneffüs derdinin artması üzerine evvel teneffüs aygıtı ve kalp akciğer makinesine (ECMO) bağlandı.

“ÜMİDİMİZ DAHA FAZLA”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tedavisi süren tecrübeli teknik adamdan bugün yeterli haber geldi. KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, Akçay’ın sıhhat durumunun ümit verici olduğunu belirterek, “Sağlığının güzel tarafta gelişmesi sevindirici. Rastgele bir sorun yaşanmaması için kalp akciğer pompasını tam olarak çıkarmadık lakin teneffüsü kendi kendine yetebilir duruma geldi. Sorun çıkmaması için tedbirliyiz lakin ümidimiz daha fazla” diye konuştu.

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Bülbül de Mustafa Reşit Akçay’ın durumunun ağırlaşması nedeniyle geçen pazartesi gecesi uyutulduğunu aktararak, “Bugün prestijiyle hastamızın sıhhat durumu daha yeterli tarafta gelişiyor lakin ağır bakımda tedavisi sürüyor. Temkinli davranıyoruz. Hastamızın kalp akciğer makinesi takviyesini minimale indirdik. Ventilatörden de teneffüs takviyesi azaltıldı. Vakit zaman sedasyon uyguluyoruz. Hastanın şuuru açık ve uyandı. Şimdi kesin bir güzelleşmeden bahsetmek yanlışsız olmaz. Kısmi bir güzelleşme diyebiliriz” dedi.

Üstün Lig’de birinci olarak Trabzonspor’u çalıştıran Mustafa Reşit Akçay, daha sonra Akhisar Belediye, Osmanlıspor, Konyaspor ve Ankaragücü’nde vazife aldı. Deneyimli teknik yönetici son olarak Kocaelispor’u TFF 1’inci Lig’e çıkardı.

Yorum Yap