Palu ailesinin yargılandığı davada yeni gelişme

 Palu ailesinin yargılandığı davada yeni gelişme

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal’ın kaybolması ile ilgili Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Palu ailesi ve ailenin eniştesi Tuncer Ustael’e çeşitli cürümlerden mahpus cezası verilmişti.

Aile bireylerinin tıpkı avukat tarafından savunuldukları ve bu nedenle ‘Usul hatası’ gerçekleştiği gerekçesiyle Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu. 24 Kasım’da Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kayıp Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili görülen dava sonrasında annesinden 1 yıl sonra kaybolan ve Sakarya’nın Ferizli İlçesinde öldürüldüğü tez edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili davanın devamı ise bugün Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Davaya diğer hatadan tutuklu bulunan Tahnal’ın teyzesi Emine Ustael, anneannesi Hava ve teyzesi Ayşe Palu teknik sorun sebebiyle katılamazken diğer cürümden tutuklu sanık Tuncer Ustael, tutuklu bulunduğu cezaevindeki Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Davaya ayrıyeten Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatları da hazır bulundu. Celse ortasında gelen evrakların zapta geçirilmesinin akabinde kararını açıklayan mahkeme heyeti, eksik konuların giderilmesi için duruşmayı 19 Ekim 2021 tarihine erteledi. (İHA)

Yorum Yap