Pandemi tedbirleri gevşedi, ultra zenginler komşuya akın etti

 Pandemi tedbirleri gevşedi, ultra zenginler komşuya akın etti

Yunanistan kıyılarına yanaşan dev yatların sayısında Haziran’da geçen aya nazaran 80’den fazla artış yaşandı.

Komşu ülke, 25 Haziran itibariyle kıyılarına yanaşan en az 194 muhteşem yatla birinci sefer Bloomberg harika yat başkan tablosunun doruğunda yer aldı. Yunanistan’ı 171 yatla İtalya izlerken Türkiye kıyılarına yanaşan üstün yat sayısı ise Haziran ayı itibariyle 49 oldu. ‘Süper yat’ kavramı, muhakkak bir ölçünün üzerindeki yatları tanımlamak için kullanılıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÜNLÜ MİLYARDERLER GÖRÜNTÜLENDİ

Eski basketbolcu Magic Johnson ve Avustralyalı milyarder James Packer, geçen hafta Yunanistan’da yatlarda görüntülenen zenginler ortasındaydı.

Kasım 2020’den bu güne nüfusunun %37’sini aşılayan Yunanistan, aşı olma yahut negatif corona virüs testi şartıyla, 14 Mayıs’ta karantina gerektirmeden yabancı turistlere yine açıldı.

MERKEL VE MACRON’DAN ÇİN VE RUS AŞILARI ELEŞTİRİSİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ı turist siyaseti nedeniyle amaç aldı. İkili daha az tesirli olduğunu argüman ettikleri Çin ve Rus aşılarıyla aşılanan ziyaretçileri özgürce kabul eden Yunanistan’ı eleştirdi.

TURİZME BAĞIMLI

Turizm, Yunanistan iktisadının yaklaşık 5’te birini oluşturuyor. Dünya Bankası’na nazaran, yıllık ortalama 30,3 milyon ziyaretçi kabul eden ülke, 2015-2019 yılları ortasında en çok turist ağırlayan 18. ülke oldu.

Yorum Yap