Polisin kuşkusu büyük hırsızlığı ortaya çıkardı

 Polisin kuşkusu büyük hırsızlığı ortaya çıkardı

Avcılar, Gümüşpala Mahallesi, İskele Caddesi üzerinde kontrol yapan İnanç Timleri Yıldırım grupları, 23 Haziran’da saat 17.00 sıralarında kuşkulu görülen bir arabası durdurdu. Araç içerisindeki T. K. ve kardeşi T. K.’nın kaba üst aramasında 19 bin 240 lira para ve bir ölçü uyuşturucu bulundu. Polis takımları, hırsızlık kuşkusuyla, 2 kardeşe paraları nereden aldıklarını sordu. Şüphelilerden birinin “Paralar annemin” oburunun ise “çöp kutusu yanında bulduk” formunda çelişkili tabirler verdikleri öğrenildi.

RÜŞVET TEKLİF ETTİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu çelişkili tabirler üzerine polis, araçta ayrıntılı arama yapacağını söyledi. Teze nazaran, gözaltına alınacaklarından korkan şüphelilerden biri, polise kendilerini bırakmaları için 10 bin dolar teklif etti. Polis takımı, rüşvet talebine süreç yaptı.

870 BİN LİRA

 2 BUÇUK MİLYON LİRA

Teze nazaran T.K., açık olan pencereden içeriye girerek üst kattaki ofiste bulunan çekyat içinde yaklaşık 2.5 milyon lira kıymetinde döviz, altın ve Türk Lirası bulunan bir makyaj çantasını alarak çıktı. Çıkarken kemara kayıt sistemini de söken şüphelinin itirafı üzerine, yakın vakitte fabrikalarda yaşanan hırsızlıklarla ilgili şikayet bilgilerine bakıldı.

SAHİBİ BULUNDU

Araştırmada Gürpınar’da bir fabrikada 16 Haziran’da hırsızlık yaşandığı anlaşıldı. Olayın mağduru olan M.D.’nin annesine ilişkin bir valizde bulunan yaklaşık 1 milyon lira, 150 bin dolar, 12 pırlanta taşlı bilezik, 3 de kolye çalındığı kayıtlara girdi. M.D.’nin şüphelilerin arabasında bulunan bir kolyenin annesine ilişkin olduğunu sav ettiği belirtildi.

220 BİN LİRAYA ARABA ALMIŞ

Şüphelilerden T.K.’nın paranın bir kısımını harcadıklarını, 220 bin lirasıyla araba aldıklarını, bilezikleri ise bozdurduklarını söylediği argüman edildi. Emniyette süreçleri tamamlanan 2 kuşkulu de sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklandı.

Yorum Yap