Polisin vurduğu Türk, ‘Özel Tim’ gelene kadar öldü

 Polisin vurduğu Türk, ‘Özel Tim’ gelene kadar öldü

Griesheim bölgesinde sabah 11.00 sıralarında vatandaşların ihbarı üzerine bir apartmana gelen polis, elinde bıçak olduğu belirtilen 41 yaşındaki Soner Atasoy‘la karşılaştı. Polislere direnen Soner, merdivenlerden aşağı düştü.

Ruhsal sıkıntıları olduğu söz edilen Atasoy’un elinde teze nazaran tabanca vardı. Tabancanın kendisine mi yoksa polise mi ilişkin olduğu açıklanmadı. Merdivenlerdeki tartışma sırasında bir öteki polisin ise ateş açtığı tabir edildi. O sırada Soner Atasoy kendisini konuta kilitledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÖZEL TİM ÇAĞIRILDI

Frankfurt polisi, Soner Atasoy‘u yakalamak için Özel Tim’den dayanak istedi. Lakin, Özel Tim üç hafta evvel “aşırı sağcı paylaşım yapan polisler” nedeniyle lağvedilmisti. Bunun üzerine 120 km uzaklıktaki Kassel‘den Özel Tim çağırıldı. Üç saat sonra bölgeye gelen tim, Atasoy’un kan kaybından öldüğünü açıkladı.

BAŞKONSOLOS CENAZEDE

Türkiye‘nin Frankfurt Başkonsolosu Fazilet Tunçer, dün Höchst Semti‘ndeki mescitte kılınan cenaze namazına katıldı. Tunçer, “Bu olayın takipçisiyiz. Şahsen Eyalet İçişleri Bakanı ile görüşeceğim. Her vakit vatandaşlarımıza sahip çıktığımızı göstereceğiz” dedi.

Almanya‘da doğup büyüyen ve aslen Trabzonlu olan Soner Atasoy‘un annesinin yakarışları cenazeye katılanları ağlattı. Atasoy’un cenazesi defnedilmek üzere Trabzon‘a gönderildi.

Yorum Yap