PTT’nin idaresine sınırsız akaryakıt

 PTT’nin idaresine sınırsız akaryakıt

Yöneticilerine sağlanan ayrıcalıklarla sık sık gündeme gelen PTT bu kere akaryakıt tahsisi ile tartışma konusu oldu. Geçen yılı rekor ziyanla kapatan PTT’de yöneticilerin makam araçlarına yılda 120 depoya kadar akaryakıt tahsis edildiği ortaya çıktı. PTT’nin genel müdürü, genel nüdür yardımcıları daire liderleri ve idare heyeti üyelerine makam araçlarında kullanmaları için yılda 6 bin litreye kadar akaryakıt verdiği belirtiliyor.

AYRICALIK GÜNDEME GELDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Buna nazaran, kurumun genel müdür için yılda 120 depo, genel müdür yardımcıları için 80 depo, daire liderlerine 60 depo akaryakıt temin ediliyor. Ortalarında Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın da olduğu 5 İdare Heyeti üyesine ise sınırsız ölçüde akaryakıt tahsisi yapıldı. CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Kurulu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, PTT yöneticilerine sağlanan akaryakıt ayrıcalığını gündeme getirdi.

SINIRLAMA YOK

PTT A.Ş. İdare Şurası onayıyla bu tarafta karar alındığını söz eden Yavuzyılmaz, “2019 yılında genel müdür için yıllık 6 bin litre. Genel müdür yardımcıları için yıllık 4 bin litre. Daire liderleri için yıllık 3 bin litre akaryakıt tahsis edilmiştir. İdare heyeti lider ve üyeleri için de yakıt tüketiminde sınırlama yok. Genel müdüre aylık tahsisin maliyeti 4 bin liraya yakın” dedi.

ARAÇLARDA YAKIT TANIMA SİSTEMİ VAR

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın gündeme getirdiği büyük ölçüde akaryakıt tahsisine ait açıklama yapan PTT yetkilileri ise, uygulanan prosedür kapsamında yakıt limitlerine ait süreçler gerçekleştirildiğini savundu. Yetkililer, “Araçlarımızın tükettiği yakıt ölçüleri yakıt tanıma sistemi ile daima takip edilmekte olup rastgele bir israf kelam konusu değildir” karşılığını da verdiler.

Yorum Yap