Sarsıntı en çok Elazığ’ı etkiledi… Hasar gün ağarınca ortaya çıktı

 Sarsıntı en çok Elazığ’ı etkiledi… Hasar gün ağarınca ortaya çıktı

Bingöl’ün Kiğı ilçesinde dün saat 21.28’de 5,2 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Zelzeleden Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı 5 köy etkilendi.

En çok hasar ise Kuşbayırı köyünde meydana geldi. 80 haneli 250 nüfuslu köyde birçok kerpiç olan meskenler küçüklü büyüklü hasar gördü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Konutları kısmen hasar gören ve dehşet yaşayan bir çok kişi ise geceyi dışarda geçirdi. Gün ağarmasıyla sarsıntının verdiği hasar ise net olarak gözlemlendi.


Zelzele anında içeride olmadıklarını bahçede oturduklarını aktaran köy sakinlerinden İrfan Tayar, “Birden teğe gürültü patlama sesi duyunca dışarda olmamıza karşın koşmaya başladık. Sarsıntı bittikten sonra geldiğimizde konutun kapısı açılmıyordu tekmeyle açıp içeri girdik durumu gördük. Allah’tan gelen bir şey aslında üzgünüz. Kimi otomobilde kimi dışarıda kimisi de konutlarında hasar olmayan komşulara gitti. Geceden beridir ayaktayız” dedi.

Balkonda otururken sallanmaya başladıklarını aktaran vatandaşlardan Mehmet Kılıç, “Biz aşağı inerken surlar taşlar daima döküldü. Babam yazlık konuttaydı. Babamı dışarı getirdim orada bayıldı. Nereye kaçtığımızı şaşırdık. Babamın sarsıntıda lisanı tutuldu. Sabaha kadar tarlada başında bekledim. Zelzeleden sonra lisanı tutuldu sabah yavaş yavaş konuşmaya başladı. Allah devletimizden razı olsun. Akşam çabucak geldiler” sözlerini kullandı. (İHA)

Yorum Yap