Sarsıntı sonrası Pendik’te bir apartman boşaltıldı

 Sarsıntı sonrası Pendik’te bir apartman boşaltıldı

İstanbul’da saat 15.00 sıralarında, merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Zelzelenin akabinde Pendik Kaynarca Mahallesi Çamdalı Sokak üzerinde bulunan 4 katlı apartmanda hasar meydana geldiği belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve belediye takımları sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucu bina kullanıma elverişsiz olduğu için tahliye edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bina sakinleri belediye misafirhanesine götürüldü. Bina belediye takımları tarafından mühürlenerek, bina etrafına demir barikatlar koyuldu. Pendik Belediyesi Zabıta grupları sokağın giriş ve çıkışlarına araçlarını çekerek etraf tedbiri aldı.

“KOMŞUMUZDA HASAR OLMUŞ”

Mahalle esnafı Musa Kılıç, hususla ilgili şunları söyledi:

* Komşular boşalttılar binayı. Şu anda oturan kimse yok. Belediye takımları mühürledi esasen. Bina sakinlerinin nereye gittiklerini bilmiyorum. Akrabalarına gitmiş olabilirler.

* Aslında oturanların hepsi kiracı. Mal sahipleri oturmuyor burada. Zelzelesi biz de hissettik. Bayağı şiddetliydi. Bayağı ses çıktı. Ben de burada iş yerimdeydim.

* Rastgele bir gerecim yıkılmadı. Rastgele bir hasarımız yok lakin komşumuzda hasar olmuş. Komşu dışarıya çıkınca anladık aslında. DHA

Yorum Yap