SAVUNMA SANAYİ LİDERİ İSMAİL DEMİR VE SEZGİN BARAN KORKMAZ AYNI MASADA

 SAVUNMA SANAYİ LİDERİ İSMAİL DEMİR VE SEZGİN BARAN KORKMAZ AYNI MASADA

CHP Mersin Milletvekili ve PM üyesi Ali Yetenekli Başarır, bu sefer de Sivil Savunma Sanayi Lideri İsmail Demir ile Sezgin Baran Korkmaz ile bir davetteki tıpkı masadaki fotoğrafını paylaştı. Başarır, “Savunma Sanayi Lideri Paramount Otel’e tatil maksatlı mı gitti?” diye sordu.

Bahis ile ilgili basın açıklaması yapan Başarır, İsmail Demir’in arkadaşı Ali Tunga’nın daveti üzerine davete kaldığını belirten Sivil Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir’in, aklamalarının çelişkili ve aldatıcı olduğunu tabir etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Başarır, “18 Ağustos 2017 tarihli ‘sbkholdingtr’ isimli hesabın instagram sayfasında; Sezgin Baran Korkmaz, Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, periyodun Genel Plan Prensipler Lideri Korgeneral Yavuz Türkgenci ve ABD’nin eski ulusal güvenlik uzmanı Korgeneral James L.Jones’un içinde olduğu bir fotoğraf bulunmakta. ABD’deki kimi sitelere nazaran, Sezgin Baran Korkmaz, ABD-Türkiye İş Kurulu ve ABD-Türkiye İşbirliği üzere kurumlarda bu şahıslarla birkaç sefer toplantı yapmış. Sezgin Baran Korkmaz’ın sivil savunmada, güvenlik alanında ne üzere bir uzmanlığı var ki burada bulunabiliyor?

“BU FOTOĞRAF TÜRKİYE’NİN KARANLIK BAĞLANTILARINI ÖZETLİYOR”

“Buradaki isimlere bakıldığında, savunma alanıyla ilgili mevzuların konuşulduğu anlaşılabiliyor” diyen CHP’li Ali Uzman Başarır, “İsmail Demir’in, Sezgin Baran Korkmaz ile ne işi var? Türkiye’den bir General, ABD’den eski bir korgeneral, Savunma Sanayii Lideri, ABD’yi ve Türkiye’yi dolandıran savunma sanayii alanında hiçbir çalışması olmayan Sezgin Baran Korkmaz bir fotoğrafta birebir karede, tıpkı masada. Buradan da anlaşılacağı üzere, İsmail Demir, Paramount Otel’e tatil hedefli gitmemiş olabilir, o otel; Temmuz 2020’de Sezgin Baran Korkmaz’ın ortağı Feridun Özkahraman’a ilişkin. Bu fotoğraf, Türkiye’nin karanlık alakalarını özetliyor. İsmail Demir’in Paramount Otel’e neden gittiğini, Sezgin Baran Korkmaz ile münasebetini, üst seviye askerlerle neden Sezgin Baran Korkmaz ile birebir masada oturduklarını açıklaması gereklidir” tabirlerine yer verdi.

“PARAMOUNT OTEL TÜRKİYE’NİN YENİ SUSURLUK’U”

Daha öncesinde Paramount Otel’de kaldığı tescillenen Ankara Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu’nun paylaştığı dekonta nazaran Tuyaş Bodrum Turizm’e ödeme yapıldığını belirten CHP’li Başarır, şunları söyledi:

* Bu şirketin Ticaret Sicili Gazetesi’ne baktığımızda, şirket yetkilisinin Kamil Feridun Özkaraman olduğunu görüyoruz, bu ismi de Sezgin Baran Korkmaz’ın kara para aklamada kullandığını gerek MASAK raporu gerekse savcılık iddianamesinden biliyoruz.

* Bu isimlerin Sezgin Baran Korkmaz ile bağı nereden geliyor? Politikler bu adamın otelini, otomobilini, uçağını, yatını, ofisini kullanmış lakin savcılar bunları yalnızca izliyor. Memlekette bir tane yürekli savcı kalmamış.

Yorum Yap