Sıhhat Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’dan ihale açıklaması

 Sıhhat Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’dan ihale açıklaması

Sıhhat Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’ın eşi tarafından kurulan ve bakanlığın e-nabız süreçlerini yapan firmanın, 20. ihalesini de bakanlıktan aldığı ortaya çıkmıştı. Aydın, mevzuyu gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in savlarına karşılık verdi.

Şirketin kuruluşu sırasında kurucuları ortasında eşinin yer aldığını ve oğlunun bu şirkette çalıştığını kabul eden Sabahattin Aydın, şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

– ‘İkinci Pekcan Vakası’ başlıklı haberle ilgili mecburî açıklama. 19 Haziran tarihinde birtakım basın yayın organlarında daha evvel de yalanlanmış birçok tezin sahibi olan bir milletvekilinin beyanlarına dayalı olarak hakkımda çıkan haber temelde yalnızca şahsımı değil temsil ettiğim bakanlığı da gaye alan büsbütün düzmece, iftira ve karalamadan ibarettir. Basın etiği ile bağdaşır yanı bulunmayan bu yazının doğruluğu hiç araştırılmadan kimi gazetelerce alıntılanması da ayrıyeten hüzün kaynağıdır.

EŞİM KURUCULARI ORTASINDA, OĞLUM BİR MÜHLET ŞİRKETTE ÇALIŞTI

– Mevzu edilen şirketin 20 yıl evvel kuruluşu sırasında kurucuları ortasında eşimin yer alması ve oğlumun bu şirkette bir müddet misyon alarak ayrılmış olması dışında, haberin direkt şahsımla ya da dolaylı olarak ailemle ilgili hiçbir gerçek yanı yoktur. Mezkur şirketin aileme ilişkin olduğu ve hülle yoluyla devredildiği argümanı büsbütün palavra ve iftiradan ibarettir. Bahse husus şirket hiçbir vakit ne benim ne de ailemin olmuştur. 2014-2020 yılları ortasında yapılan ihalelere işaret edip ‘Müsteşar yardımcısı olduğum periyotta bakanlıkla iş yaptığım’ tezinin gerçekle bağdaşması mümkün değildir. Çünkü rastgele bir şirketin ortağı olmadığım üzere bu tarihlerde müsteşar yardımcısı misyonunda de değildim.

– Daha evvel Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden şahsımla ilgili emsal iftiralarda bulunarak karşılığını alan, buna karşın karalama kampanyasına basını da ortak eden sayın vekilin tavrını talihsizlik olarak görüyor ve kınıyorum. Büyük meclisimizin kürsüsünü palavra ve iftiraları ile meşgul etmekle kalmamış kişilik haklarıma da saldırmıştır. Yürüttüğüm vazifeleri muvaffakiyetle icra etmek için her türlü fedakarlığa katlanırken şahsımın kirli siyasetin gereci yapılmasına fırsat vermeyecek ve yasalar çerçevesinde haklarımın takipçisi olacağım.

Yorum Yap