Son imgesi korkuttu… Kim Jong-un resmen eridi

 Son imgesi korkuttu… Kim Jong-un resmen eridi

Corona virüsü salgınıyla birlikte güzelce gözlerden uzakta kalan Kuzey Kore önderi Kim Jong-un, kamuoyu önüne çıktığı anlarda verdiği imgelerle tartışma yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda partisinin toplantısından fotoğrafları paylaşılan 37 yaşındaki Kim’in kilo verdiği görülmüş, el bileklerine odaklanarak saatinin kayışını daha sık bağladığına dikkat çekilmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kim’in bileklerinin aylar içindeki değişimi bu türlü karşılaştırıldı.

Kuzey Kore devlet televizyonu Kim Jong-un’un yeni manzaralarını yayınladı. Bir konsere katılan Kim’in fiziki durumu kaygı yarattı. Çok derecede kilo veren Kim’in eski imgesinden eser kalmadığı görüldü. Ülke medyasından izlenimleri aktaran The Times gazetesi, Kim’in bu durumunu görenlerin büyük ıstırap duyduğunu ve gözyaşlarına boğulduğunu yazdı.

KITLIK SİYASETİ SAVI

İngiliz basını Kim’in manzarasının sıhhat sıkıntılarına işaret edebileceğine dikkat çekerken, corona virüsü salgını sonrası kıtlık ikazında bulunmasına yönelik bir siyaset olabileceğini de öne sürdü. Son yıllarda uzun müddetler göz önüne çıkmayan Kim’in sıhhat meseleleri nedeniyle hayatını kaybettiği dahi tez edilmişti.

Devlet Lideri olduktan sonra süratle kilo alan Kim Jong-un’un, babası ve dedesi kalp rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Yorum Yap