Toplumsal medyada görüntüleri yayınlanan aslana devlet el koydu

 Toplumsal medyada görüntüleri yayınlanan aslana devlet el koydu

Kamboçya’da Çinli bir vatandaşın toplumsal medya uygulaması TikTok’ta bir aslan ile görüntülerini yayınlamasının akabinde yetkililer harekete geçti.

Yetkililer, Çinli vatandaşın hayvanı ithal ettiğini ve başşehir Punom Pen’deki bir villada yetiştirdiğini aktararak, aslanın toplumsal medyadaki imgelerinin akabinde geçtiğimiz nisan ayında harekete geçtiklerini tabir etti. Yetkililer, kelam konusu Çinli vatandaş hakkında yasal bir süreç yapılıp yapılmayacağı hakkında ise açıklama yapmadı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YABANÎ HAYVAN YETİŞTİRME HAKKI YOK

18 aylık aslanın 70 kilogram yükünde olduğunu belirten yetkililer, aslanın yırtıcı ömür merkezine götürüldüğünü açıkladı.
Etraf Bakanlığı Sözcüsü Neth Pheaktra basına verdiği demeçte, “İnsanların evcil hayvan olarak ender bulunan yırtıcı hayvanları yetiştirmeye hakkı yok” dedi.

Sivil toplum kuruluşu Yaban Hayat İttifakı ise, konuttaki şartların yabanî bir hayvan için uygun olmadığını belirterek, aslanın köpek dişlerinin ve pençelerinin söküldüğünü, bunun da aslanın ömür kalitesini kıymetli ölçüde azalttığını tabir etti.

Yorum Yap