TTB’den Sıhhat Bakanlığı’na hatırlatıcı doz aşı daveti

 TTB’den Sıhhat Bakanlığı’na hatırlatıcı doz aşı daveti

TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut imzasıyla Sıhhat Bakanlığı’na gönderilen bir yazıyla, Ocak ayında periyodun tek aşı seçeneği ile aşılanan sıhhat çalışanları ve 65 yaş üstü için ikazda bulundu. O devirde kullanılan aşının koruyuculuğunun düşük olduğu belirtilen yazıda, buna karşı aşılamanın vefatları azalttığı da hatırlatıldı, varyantlara karşı etkililiği kanıtlanmış hatırlatıcı doz aşı daveti yaptı.

AŞI RANDEVULARI DERHAL AÇILMASI TALEP EDİLDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gelinen noktada Delta varyantı başta olmak üzere virüsün yeni varyantlarına karşı Dünya Sıhhat Örgütü’nün de ihtarlarda bulunduğu hatırlatılan yazıda, hatırlatıcı doz uygulamasının detaylarının kamuoyu ile paylaşılması ve Delta varyantına karşı etkililiği kanıtlanmış aşıların randevularının derhal açılması talep edildi.

“AŞILAMA KONUSUNDA ŞEFFAF DATA PAYLAŞIMI YOK”

TTB’nin gönderdiği yazıda “Aşılamalar konusunda şeffaf data paylaşımı yapılmaması ve salgın idaresinin olması gereken bileşenleri ile bugüne dek rastgele bir irtibat kurulmaması, toplumda aşı tereddüdünü artıran en değerli unsurlardandır. Aşılama datalarının tüm detaylarıyla kamuoyu ve sıhhat emek-meslek örgütleriyle paylaşılması halk sıhhatini yakından etkileyen salgınla gayretin olmazsa olmazıdır” sözlerine yer verildi.

Yorum Yap