Türkiye-İsviçre maçına bir gün kaldı… Bu ayıbı temizleyin!

 Türkiye-İsviçre maçına bir gün kaldı… Bu ayıbı temizleyin!

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2020) sürpriz ekibi olarak gösterilen Türkiye, iki maçlık performansıyla turnuvanın en berbatı olmayı başardı. Gol atamayan, -5 averajdaki Ay-Yıldızlılar, yarınki İsviçre maçı öncesinde kümeden çıkabilmek için hem büyük bir mucize kovalayacak hem de kaybettiği imajını bir modül da olsa düzeltmek için uğraşacak.

BAKÜ’YÜ DE KAHRETTİK

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Türkiye’yi bağrına basan ve büyük dayanak olan Azerbaycan ve Bakü’deki milyonlar bu sevginin karşılığını alamadı. Kentin dört bir yanı Türk ve Azeri bayrakları ile donatıldı, sokaklar ve Bakü Olimpiyat Stadı Türkiye tezahüratlarıyla inliyor. Galler maçında üzdünüz, bari İsviçre maçıyla bu sevgiye karşılık verin. Türkiye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki taraftarınızı da daha fazla kahretmeyin.

BEDELİNİZİ DÜŞÜRMEYİN

Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Hakan Çalhanoğlu ve Yusuf Yazıcı üzere transferin gözdesi pozisyonundaki futbolcularımızın kıymeti düştü. Uğurcan, Ozan Tufan, İrfan Can üzere Avrupa’ya gitmesi olası isimler de performansları ya da müddet alamamaları yüzünden kendini gösteremedi. Türkiye maçlarını izleyen kulüp temsilcisi ve scout grupları transferlerden vazgeçti.

TARİHİ TERSTEN YAZMAYIN

Beşinci kere Avrupa Futbol Şampiyonası’nda uzunluk gösteren Türkiye, birinci sefer katıldığı 1996 yılındaki turnuvada sergilediği 0 gol, 0 puan ve -5 averajlı berbat performansı geride bırakma tehlikesi ile karşı karşıya. İsviçre’ye yenilmemiz halinde 0 puan ve en az -6 averajla tarihi tersten yazacağız.

Yorum Yap