Türkiye’nin EURO 2020’de mağlup olduğu Galler’de acı lakin gerçek ayrıntı

 Türkiye’nin EURO 2020’de mağlup olduğu Galler’de acı lakin gerçek ayrıntı

Avrupa Şampiyonası’nda ikinci maçımızda Bakü’de karşılaştığımız Galler’e 2-0 mağlup olan ve büyük hayal kırıklığı yaratan A Ulusal Grubumuz için çok üzücü bir ayrıntı dikkat çekti. Türkiye’yi akıllı bir oyunla 2-0 mağlup eden Galler Ulusal Grubu birinci 11’inde yer alan 5 futbolcu, İngiltere’de 2. lig düzeyindeki Championship kadrolarında forma giyiyor.

Millilerimize sıkıntı anlar yaşatan ve ikinci golü kaydeden Roberts Swansea City’de, Allen Stoke City’de, Mepham Bournemouth’ta, Morrell Luton Town’da, 1.96’lık Moore ise Cardiff City’de mesleklerini sürdürüyor. Galler’de kaleci Ward da Premier Lig gruplarından Leicester City’de ikinci kaleci pozisyonunda.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TAKIM KIYMETİMİZ NEREDEYSE 2 KATI

Toplam takım kıymetleri baz alındığında Galler’in neredeyse 2 katı pahalı olan Türkiye takımının rakibi karşısında gol bile atamadan maçı tamamlaması çok üzücü bir ayrıntı olarak ortaya çıktı. Galler’in toplam takım kıymeti 177 milyon Euro’yu bulurken, Türk Ulusal Grubu’ndaki oyuncuların kıymeti 325 milyon Euro’ya ulaşıyor. Birinci 11’lerin pahası ise Türkiye’nin 170 milyon, Galler’in 100 milyon Euro.

Galler ekibinin öteki çarklarını oluşturan Bale geçtiğimiz dönemi Tottenham’da kiralık olarak tamamlarken, Ramsey Juventus’ta, James Manchester City’de, defans çizgisindeki Ben Davies de Tottenham’da misyon yapıyor.

BALE REKORU BU MAÇTA KIRDI

  • Kritik maçta atılan 2 golün asistini yapan ve bir penaltı kaçıran Gareth Bale, ay yıldızlı takımımız karşısında tam 5 defa gol talihi yarattı. Bu, istatistiklerin tutulduğu 1980’den bu yana bir maçta ulaşılan en yüksek sayı oldu.
  • Galler, Türkiye karşısında yüzde 44 oranında topla oynamasına rağmen 3,7 gol beklentisine (xG) ulaşıp, EURO 2020’de şu ana kadarki maçlarda en yüksek gol beklentisine ulaşan ekip oldu.

Yorum Yap