ÜNLÜ&CO YATIRIM İÇİN ONAY VERDİ.

 ÜNLÜ&CO YATIRIM İÇİN ONAY VERDİ.

Ünlü Yatırım Holding daha önce açıkladığı yatırım bankası hedefi için yeni bir adım attı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada 17 Haziran tarihli yönetim kurulu toplantısında yatırım bankası kurulmasına ilişkin olarak; gerekli her türlü fizibilite çalışmalarının yapılması ve bu kapsamda resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli her türlü iş ve işlemin gerçekleştirilmesi için PwC Yönetim Danışmanlığı A.Ş’nin yetkilendirildiği duyuruldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bloomberg HT yayınına katılan Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut Ünlü halka arzdan sonra hedeflerinin 1-1,5 yıl içinde yatırım bankası projesine yönelmek olduğunu söylemişti.

Halka arzın yüzde 82’lik kısmını şirkete sermaye artırımı olarak koyacaklarını söyleyen Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“4 ana iş dalında faaliyet gösteriyoruz. Yatırım bankası gelecek ve bizim iş modelimiz değişecek diye bir şey yok. Tam tersine yapı taşı gibi düşünmek gerekir. Yapı taşlarını ekleyip ürünlerimizi geliştiriyoruz. Önümüzdeki 12 ila 18 ay içerisinde en geç bu adımı atmış oluruz. O arada kaynakları değerlendiriyor olacağız. Çeşitli ürün dallarında bu kaynaklarımızı kullanacağız ve karlılığımızı büyüteceğiz. Böylece daha kuvvetli bir sermaye ile banka kurulmuş olacak.”

Ünlü Yatırım Holding, Haziran ayı içerisinde Borsada işlem görmeye başlamıştı.

Yorum Yap