Yeni hafta için sağanak uyarısı

 Yeni hafta için sağanak uyarısı

Sağanak yağış bir müddettir aralıklarla yurdu etkiliyor. Ağır sağanak nedeniyle geçtiğimiz hafta birçok vilayetten sel haberleri gelirken, iddialara nazaran bugün ve yarın da sağanak yurdun kuzey kısımlarında tesirli olacak. Salı gününden itibaren yurdun kuzeydoğu bölümlerine çekilecek sağanak yağış, gün be gün tesirini azaltacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İSTANBUL DAHİL BİRÇOK İLE AĞIR SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey kısımlarının modüllü ve yer yer çok bulutlu, Trakya Bölümü, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile İstanbul, Kocaeli, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın ve Sinop etraflarının mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise Trakya ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda 2 ila 4 derece azalacağı, iç kısımlarda biraz artacağı, öbür yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı, çoklukla mevsim normalleri civarında, Marmara, Kıyı Ege ile doğu bölümlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği iddia ediliyor.

Yorum Yap