Galatasaray’da Mustafa Cengiz’e şok: Üyeler ihraç istiyor

 Galatasaray’da Mustafa Cengiz’e şok: Üyeler ihraç istiyor

Galatasaray’da yeni lider muhakkak olsa da seçim kaosu bitmek bilmiyor… Kulüp üyeleri, evvelki Lider Mustafa Cengiz ve idare şurasının Galatasaray Spor Kulübü’nden ihraç edilmesi için çalışmalara başladı. Disiplin heyetine gönderilmek üzere 5 sayfalık dilekçe hazırlayan üyeler, 22-29 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimin 5 Mayıs’ta iptal edilmesinin tüzüğe alışılmamış olduğunu belirtti.

LİSTE TESLİMİ TAM KAPANMADA

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İdare 5 Mayıs 2021’de lider adayının İdare Heyeti, Kontrol Heyeti, Disiplin Heyeti ve Sicil Şurası listelerini 7 Mayıs saat 18.00’e kadar Divan Şurası Başkanlığına teslim etme zaruriliği olduğunu belirtmişti. Bu tarihin tam kapanma devrine denk geldiği tabir edilmiş ve seçimin pandemi şartlarının imkân vereceği en yakın tarihte gerçekleştirilmek üzere iptaline karar vermişti.

İHRAÇ İÇİN 3 TÜREL MÜNASEBET

Üyeler ise 3 türel münasebetle kararda imzası bulunan idare konseyi üyelerinin kulüpten ihracını istiyor:

1- Olağan Seçimli Genel Şura yapmak İdare Şurası’na tanınmış bir hak değil, bir ödevdir ve İdare Şurası’nın genel konsey tarihini açıkladıktan sonra, genel konsey sürecine ait resen iptal hakkı bulunmamaktadır.

2- 05.05.2021 tarihli karar yordam ve yasaya muhalif, yetkisiz ve berbat niyetli bir karardır.

3- Karar İdare Konseyi’nin liste çıkartabilmesi için alınmış ve bu formda tüzüğün 109/2 unsurunda belirtilen ihraç sebeplerini oluşturan bir karardır.

109. UNSUR NE DİYOR?

Galatasaray tüzüğünün 109. hususu ‘Üyelikten çıkarma yaptırımı gerektiren eylemler’i kapsarken 109/2’de ‘Seçimlerin nizamlı ve sağlıklı bir biçimde ve dürüstlük unsuruna uygun yapılmasını engelleyici telaffuz yahut aksiyon yahut davranışlarda bulunmak’ sözleri yer alıyor. Artık gözler, ihracı savunan üyelerin dilekçelerine karşılık disiplin konseyinin vereceği karara çevrildi.

Yorum Yap